CroBalkan RolePlay
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


CroBalkan Roleplay Forum DOBRODOSLI
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 RP-pravila

Go down 
AutorPoruka
Emir
Admin



Broj komentara : 113
Join date : 2011-09-20

RP-pravila Empty
KomentarNaslov komentara: RP-pravila   RP-pravila EmptySat Oct 22, 2011 8:49 pm

Osnovna Rolle Play pravila

Rolle Play ( RP ) je simulacija stvarnog zivota. Morate se sto vise ponasati kao u stvarnom zivotu i raditi ono sto je moguce u RL. Nemozete uzet pusku i doci u grad i sve redom ubijat. Rolle Play zabranjuje one radnje koji nisu moguce u stvarnom zivotu.

DeatchMatch ( DM ) je bespotrebno i stalno ubijanje drugih igraca i strogo kaznjivo je.

MetaGaming ( MG ) je mjesanje IC i OCC informacija.
In Character ( IC ) tj. unutar razmizljanja samog lika iz igre ( sve ono sto je vezano za igricu )
Out of Character (OOC) su informacije IZVAN SVJESTI LIKA IZ IGRE.
Primjeri su za to (lol, xd, omg, wtf itd.. )
Drugi primjer bi bio radnja koju ne bi mogli izvesti bez da znamo neke podatke o drugom igraču! ( Primjer: Vidis igrača po imenu Bobo_Beatifful i zaletis se do njega i deres se za njim: ''EEE, Bobo imas sta para???'' ) To u stvarnom zivotu ne bi mogao izvest jer bobo nema pločicu sa imenom iznad glave !!!! Dakle pravilan nacin je… Dođes do IGRAČA i pitas ga kako se zove, bacis neku spiku, da ti broj mobitela, nađete se na kavi i nakon 2 ili 3 puta i tda znas sve o njemu.

Drive By ( DB ) je pucanje iz auta sa vozaceva mjesta na pjesake, gazenje igraca autom i ubijanje elipsom od letjelice sve to je zabranjeno.

PowerGaming ( PG ) je tjeranje igraca na radnju koju oni nezele sa komandama /me.
Recimo ja napisem /me tucem Tony Soprana ili /me se sexam sa Curom Djevojkic takodje nemozete uzet bicikl i skakati sa zgrade itd , to je klasicni primjer PG-a.
Pravilno za PG je najbolje je pitati tu osobu da li zeli ući u tu radnju s vama…
Koristenje /me komande sluzi da bi izrazili neki postupak svog lika iz njegovog zivota ili da bi izrazili neku njegovu emociju.

SpawnKill ( SK ) je ubojstvo pri spawnu to je zabranjeno.
Primjer: Uzmes oruzje i cekas nekog igraca na spawn mjestu i ubijes ga tada mu onemogucavas igru jer tada odma umire.

RevangeKill ( RK ) je ubojstvo iz osvete sto znaci kada vas neko ubije nesmijte ici trazit da i vi njega ubijete jer je to nemoguce Vi ste vec bili mrtvi i nicega se nesjecate a kamoli osobe koja je vas ubila.

BunnyHop ( BH ) je termin za popularno skakanje ( jednom, dva ili vise puta ) dok trčite, te skakanje biciklom. To se krsi sa RP Pravilima jer trčanje i skakanje istovremeno nije moguće u stvarnom zivotu i kaznjivo je.
Na vrh Go down
 
RP-pravila
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pravila!!!
» RP-PRAVILA
» Pravila Postanja
» Pravila Postanja
» Pravila Postanja

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
CroBalkan RolePlay :: In Character (IC) :: Bolnica-
Idi na: